AKARYAKIT SEKTÖRÜNE GİRİŞ VE İSTASYON DEĞERLEME - KISIM 1

Katılımcılar Kısım 1 ile akaryakıt sektörüne giriş yapacaklar, sektörün temel bilgilerini, özel terminolojisini, sektörü yöneten kurumları öğrenecekler, eğitimin devamı olan Kısım 2'yi daha iyi anlayabilmek ve değerleme yapabilmek için gerekli bilgileri edineceklerdir. Kısım 1 ve 2 eğitimlerini alan katılımcılar yüz yüze ya da online yapılacak değerleme eğitimini alabilirler.

Ders İçeriği

 • 4 Bölüm
 • 1 Kaynak
 • 01:04:07
 • Akaryakıt Sektörüne Giriş ve İstasyon Değerleme Tanıtım Videosu 00:02:55
 • Kaynak bulunmamaktadır..
 • 1. Bölüm - Giriş ve Genel Bilgiler 00:21:10
 • Akaryakıt Sektörüne Giriş ve İstasyon Değerleme Kısım 1 Eğitim Notlarını Buradan İndirebilirsiniz
 • Temel Bilgiler 00:24:38
 • Kaynak bulunmamaktadır..
 • 3. Bölüm - Otorite 00:15:24
 • Kaynak bulunmamaktadır..
 • Derse ait sınav bulunmamaktadır

Akademi


Teacher
Pasha Akademi

Gayrimenkul alanında yılların getirdiği tecrübesini eğitim alanına taşıyarak, uzman kadrosu ve yenilikçi vizyonuyla gayrimenkul dünyasına yeni bir soluk getiriyor.

Eğitmen


Teacher
Sinan Doğaner

1970 yılında Kocaeli'de doğdu.

1991 yılında İ.T.Ü. İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Aynı yıl fakültenin Yapı Ana Bilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi kardosuna kabul edildi. 1991-1995 yılları arasında Araştırma Görevlisi olarak lisans seviyesindeki öğrencilere bölüm dersleri verdi ve bir çok araştırma projesinde görev aldı. 1993 yılında Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı üzerine yüksek lisansını tamamlayıp doktora programına başladı.

1995 yılında fakültedeki görevinden ayrıldı ve özel sektörde çalışmaya başladı. Sırasıyla ve tarih aralıklarına göre profesyonel kariyeri şöyledir;

1995-1997 Nova Reklamcılık A.Ş.'de Proje Yöneticisi,

1998-2001 BP Gaz A.Ş.'de Otogaz Satış ve Yatırım Koordinatörü,

2001-2006 BP Petrolleri A.Ş.'de Yatırım Proje Müdürü,

2006-2008 BP Petrolleri A.Ş.'de Ege Bölgesi Yatırım Müdürü,

2008-2014 Yatırım ve Mühendislik Koordinatörü,

2014-2016 Akaryakıt İstasyonları Mühendislik Müdürü ve

2016'dan günümüze aile şirketi olan ASA Proje ve Yönetim Danışmanlığı bünyesinde Kıdemli Danışman olarak profesyonel kariyerine devam etmektedir.

Sinan Doğaner ayrıca akaryakıt ve inşaat sektöründe tecrübeli C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı'dır.

BP’deki 18 yıllık görev süresi boyunca, yatırım faaliyetleri çerçevesinde 400’den fazla istasyonun ticari saha analizi ve fizibilitesi, kurulum ve anlaşma yenileme süreçlerini başarı ile yürüttü, 300 den fazla istasyon inşaatı ve tadilatını tamamladı. Mühendislik faaliyetleri içinde de BP’nin 700 istasyonluk satış ağının tüm teknik sorumluluğunu üstlendi. Bu çerçevede yılda 30 milyon USD bütçe ile istasyonların tasarımlarından, inşaatlarına ve bakım-onarımlarına kadar olan süreçleri 16 kişilik bir mühendislik ekibinin lideri olarak başarı ile yönetti. 2016 yılından itibaren enerji sektöründe proje geliştirme ve proje yönetimi konularında danışmanlık yapmaktadır. Ağırlıklı olarak akaryakıt ve güneş enerjisi sektörleri arasında çapraz/ortak projeler geliştirmektedir. Enerji sektöründe hizmet veren ana ve alt yüklencilere, kazasız ve tam uyumlu faaliyet göstermelerini teminen emniyetli operasyon modellerini oluşturup uygulamalarına destek vermektedir.

Sinan Doğaner evli ve bir çocuk babasıdır. 2016 yılında beri Bodrum’da yaşamaktadır. Yelken yapmak, balık tutmak, kültür bitkisi yetiştirmek ve bahçe işleri ile uğraşmak hobileridir.

Öne Çıkan Başarıları
 • İstasyon Satış Tecrübesi

  BP'nin şirket mülkü olan istasyonların satışlarının yapılması: İstasyonların ekspertizlerinin yapılması, pazar değerlerinin belirlenmesi, satış fiyatının belirlenmesi, istekliler arasında ihale düzenlenmesi, ihalenin sonuçlandırılması ve kazanana tapu devri gerçekleştirilmesi aşamalarını başarı ile tamamlamıştır.

 • İstasyonlarda Çatı Güneş Enerjisi Sistemleri

  Shell Türkiye ve Zorlu Enerji ile birlikte akaryakıt istasyonlarına güneş enerjisi sistemlerini geliştirmiştir. Akabinde Shell'in 3 şirket mülkü istasyonuna çatı güneş enerjisi sistemlerini kurup başarı ile çalıştırmış, istasyon elektrik giderlerinin %50 seviyesinde azaltılmasını sağlamıştır.

Dersi izlemek mi istiyorsunuz?

Hesabınız var mı? Giriş Yap

500.00 TL