GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ İÇİN DİJİTAL DÜNYANIN ANTİDİJİTAL NEFESİ

·        Değişen dünyada iş- yaşam dengesinde nefesin önemi

·        Doğru nefes ve nefes tekniklerinin iş yaşamına, sosyal yaşama ve bütünsel sağlığa etkileri nelerdir ?

·        Doğru nefes nedir ve ne değildir ?

·        Bedeni ve ruhu doğru nefese hazırlamak

·        Kendi Nefes analizinizi yapın

·        Adım adım diyafram nefesine geçiş

 

 

Ders İçeriği

  • 1 Bölüm
  • 0 Kaynak
  • 00:04:28
  • Tanıtım 00:04:28
  • Kaynak bulunmamaktadır..
  • Derse ait sınav bulunmamaktadır

Akademi


Teacher
MEKİK Bağımsız Eğitmenler

Bağımsız yerel eğitmenleri buluşturan akademi

Eğitmen


Teacher
Seçil Oprak Akalan

SEÇİL OPRAK AKALAN

Profesyonel Koç &Nefes Koçu

Yaşam yolculuğu normal seyrinde giderken, yolu NEFES ve koçluk çalışmaları ile buluştuktan sonra , temel değerleri, yaşama bakışı, duruşu ve yaşam yolculuğunun rotası başka bir yöne evrilmiş biriyim ben …

05.06.1977 İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği mezunu ve sivil toplum kuruluşlarında çalışmaya gönlünü kaptırmış biri olarak bir süre doğa koruma projelerinde görev aldım. Ancak asıl hikaye 2017 yılında başladı benim için… Yaşamıma nefes girdi bu tarihte. Nefes ile ilgili bulduğum hemen hemen her eğitimi aldım. Nefesin sağladığı dönüşümü koçluk çalışmaları ile harmanladım. Her zaman soru sormak , analitik düşünmek nefes çalışmalarımın temelinde oldu.

Günümüzde değişmekte olan iş ve yaşam dengelerimiz içinde zihnimiz, bedenimiz ve duygularımız yeni ofis düzenimize ve evlerimize sığdırdığımız kocaman hayatlarımıza ayak uydurmaya çalışırken yorgun düştü. İşte bu ihtiyaçtan yola çıkarak Biyointegratif Nefes ekolü ile ilerlediğim yolumda bireylere ve kurumlara doğru nefes kullanımı , nefesin bütünsel sağlığımıza etkileri, nefes teknikleri ile stres yönetimi gibi konularda workshop ve eğitimler düzenleyerek ilerliyorum. 

Eğitimlerde, uykusuzluk, stres yönetimi, anksiyete, depresyon, tansiyon ve sindirim sistemi problemlerinde , bağışıklık sistemimizin güçlendirilmesinde , kalp damar sağlığının desteklenmesinde, duygu yönetimi, sosyal hayattan tat alma, yaratıcı düşünme, öğrenme , doğru karar alma, üretkenlik potansiyellerinin ortaya çıkarılmasında doğru nefes ve nefes tekniklerinin ne kadar önemli olduğunu vurguluyorum.

Şimdilerde geldiğim noktada, yaşamın başlangıç noktası olanı nefesin, ruh, beden, zihin sağlığımızın bir parçası olduğunu, beslenme ve yaşam alışkanlıklarımızla ne kadar da ilişkili olduğunu görüyorum. Gıdamıza can olan toprakla aldığımız nefesler arasındaki bağlantıları kurabiliyorum ve edindiğim bilgileri paylaşma yolunda ilerliyorum. Ayrıca özgürlük- özsaygı -paylaşım temel değerlerine sahip bilişsel davranışsal koçluk ekolünden gelen bir koç, ,öğrenciliği hiç bitmeyecek daimi bir öğrenci , Gülse Su ve Yağız Ali ile anneliği deneyimleyen bir anneyim.

Dersi izlemek mi istiyorsunuz?

Hesabınız var mı? Giriş Yap

50.00 TL